четвер, 6 червня 2019 р.

Тренінг «Ненасильницьке спілкування в управлінні освітою»06.06.2019 року для керівників закладів загальної середньої освіти відбувся тренінг «Ненасильницьке спілкування в управлінні освітою», метою якого було визначено: сприяння вдосконаленню компетентності керівників закладів загальної середньої освіти щодо забезпечення якісного психолого-управлінського супроводу освітнього процесу. 

Комунікації відіграють провідну роль у роботі керівника освітнього закладу. У межах своїх посадових обов’язків йому потрібно постійно спілкуватися з людьми, стикатися з різними темпераментами, вирішувати конфлікти так, щоб для кожного залишатися об’єктивним. Тобто в соціальній сфері спілкування із фактору допоміжного переходить у професійно значущий, без якого ефективна робота неможлива. Тож важливою складовою в діяльності сучасного керівника є вміння вести діалог, організовувати процес комунікації, управляти ним, уміти вислухати, переконати, мотивувати колектив, створити атмосферу довіри, зняти напругу тощо. Тому поруч із професійними знаннями і вміннями здатність вести діалог і досягати успіху в комунікації є однією з найважливіших якостей сучасного керівника, яка базується на ненасиллі та емпатії, – наголосила Щербиніна Г. О., методистка відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Донецького ОБЛІППО.

До зустрічі була запрошена Акімченкова М. В., тренерка проекту «Педагогіка миру» для відновлення громадянського діалогу на Сході України» в межах програми «Цивільна служба миру» за підтримки Німецького Товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Ешборн, ФРН. Через інтерактивні вправи, проведені Мариною Володимирівною, учасники навчалися активного слухання, емпатії, уміння взувати чужі «капці», ставлячи себе на місце партнера по спілкуванню. Цікавим було й розігрування різних моделей спілкування, до яких учасники могли запропонувати альтернативні.
У майстерні креативного діалогу «Форум-театр як інтерактивна форма профілактики конфліктів у процесі комунікацій» учасники розігрували проблемні ситуації зі шкільного життя, перейнявши на себе ролі батьків, учителів, та керівників; спільно шукали шляхи вирішення конфліктних ситуацій, навчалися моделювати поведінку так, щоб вона сприяла вирішенню, а не загостренню проблеми. Провела гру Салогуб В. С., методистка відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Донецького ОБЛІППО.
Малєєв Д. В., доцент кафедри психології та розвитку особистості Донецького ОБЛІППО, наголосив на важливості впровадження антибулінгової кампанії всередині закладу, націленості колективу на боротьбу із цією проблемо насилля. Зокрема були висвітлені проекти «Безпечна та дружня до дитини школа» та «Створення системи протидії насильству та булінгу, що сприяє безпечному освітньому середовищу та участі дітей, враховуючи можливості шкільних служб порозуміння», участь у яких може допомогти освітнім закладам більш ефективно долати проблеми в учнівських та педагогічних колективах.
З матеріалами заходу можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/cirHZC.
Повний фотозвіт заходу можна переглянути за цим посиланням.