середа, 19 червня 2019 р.

Leader’s pool «Маршрут у майбутнє»: управління навчальним закладом (внутрішня комунікація)


04.06.2019 р. на базі Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 Слов’янської міської ради для директорів опорних закладів освіти відбувся захід Leader’s pool «Маршрут у майбутнє»: управління навчальним закладом (внутрішня комунікація), основною метою якого став розвиток професійних компетентностей менеджерів опорних шкіл області.
Важливим аспектом у налагодженні внутрішніх комунікацій у школі є аналіз проблемного питання шляхом проведення соціологічних досліджень. Так Абизов В. Є., завідувач кафедри управління та адміністрування Донецького ОБЛІППО, висвітлив особливості проведення соціологічного дослідження в освітньому закладі, зокрема – види опитувань, типи питань соціологічних анкет, принципи їх формулювання та обробки даних. Завдяки таким дослідженням керівник отримує об’єктивну думку учнівського та педагогічного колективів, має можливість уникнути помилок у роботі й переконатися у вірогідності або хибності робочої гіпотези.
Ефективні комунікації всередині школи неможливі без чесності та прозорості в ухваленні управлінських рішень, зокрема – й кадрових питань. Кадрова автономія у Слов’янській ЗОШ І-ІІІ ст. № 13 регламентується Положенням про заміщення вакантних посад педагогічних працівників, розробленим із моменту набрання чинності нового Закону «Про освіту». Погорєлов А. І., директор зазначеного закладу, розповів про умови конкурсу, повноваження комісії, забезпечення прозорості та відкритості результатів. Завдяки такому нововведенню, – наголошує Анатолій Іванович, – керівник має можливість реально підвищити кадровий потенціал школи, що не може не відбитися на покращенні якості викладання та навчання учнів.
Наставництво – один із трендів сучасної освіти, який слід розглядати як необхідну умову реалізації принципу педагогіки партнерства. Гладкова Г. В., завідувач відділу координації роботи методичних служб Донецького ОБЛІППО, розповіла про історію виникнення наставництва в освіті, розкрила перспективу його розвитку у формі інтернатури, передбаченою в законопроекті «Про загальну середню освіту». В інтерактивній грі «Кельтське колесо» учасники визначали умови, за яких «працює» наставництво, причини його нівелювання, відмінності між наставником та керівником тощо.
Родзинкою заходу стала інтерактивна гра Kahoot на перевірку знань нормативної бази. Питання гри стосувалися різних аспектів управління: діловодства, штатного розпису, санітарних норм, прав і обов’язків учителів тощо. Розробив та провів гру Правдивцев П. А., старший викладач кафедри управління та адміністрування Донецького ОБЛІППО.
Для формування подальших методичних рекомендацій опорним школам Щербиніна Г. О., методист відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій, запропонувала їх керівникам узяти участь в опитуванні, на основі якого буде проаналізований стан діяльності шкіл, визначені проблеми та запропоновані шляхи їх подолання.
Дякуємо колективу Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 Слов’янської міської ради за теплий прийом та цікаву екскурсію школою. Чекаємо на нові зустрічі!
З матеріалами заходу можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1dh3e9PPAfvvU2nwPdcJL2DQVpvib7ZOh?usp=sharing